SP1 dla Visty dopiero za 6 tygodni

Microsoft oficjalnie ogłosił zakończenie prac nad zestawem poprawek Service Pack 1 dla Windows Vista. Najwcześniej trafi on do producentów komputerów z tym systemem. Dotychczasowi użytkownicy Visty będą mogli SP1 zainstalować najwcześniej w połowie marca. Powodem takiej decyzji jest problem z niektórymi sterownikami.

Gotowy jest już Service Pack 1 dla wybranych wersji językowych Visty (angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej i japońskiej). Pełny pakiet, dla wszystkich wersji językowych zostanie przygotowany w ciągu dwóch tygodni. Nie zmienia to faktu, iż dotychczasowi użytkownicy Visty będą mogli zainstalować oczekiwane poprawki dopiero w połowie marca. Microsoft tłumaczy swoją decyzję problemami z niektórymi sterownikami. "Podczas beta testów okazało się, że pewne sterowniki uniemożliwiają zainstalowanie Service Packa" - napisał na swoim blogu Mike Nash, szef działu Windows Product Management. Nie wiadomo o jakie dokładnie sterowniki, ani urządzenia chodzi.

Przedstawiciele Microsoftu oświadczyli, że Service Pack pojawi się na stronach Centrum Pobierania koncernu (Microsoft Download) oraz w systemie Windows Update najwcześniej za 6 tygodni. Możliwe również, że nawet wtedy niektórzy użytkownicy nie będą mogli zainstalować poprawek.


TOP 200