SMSEagle – urządzenie GSM do obsługi wiadomości SMS

Poznańska firma Proximus Software ma w ofercie sprzętowa bramkę SMSEagle, która umożliwia automatyczną wysyłkę i odbiór wiadomości SMS. Bramka pozwala na przesyłanie alertów SMS płynących z systemów monitorowania (NMS), tokenów SMS z systemów autoryzacji użytkowników oraz na konwertowanie wiadomości email na SMS.

Bramkę można instalować np. w centrach danych, gdzie w przypadku awarii jednego z elementów tego centrum będzie ona w stanie powiadomić natychmiast o tym fakcie administratora systemu. Urządzenie pracuje w oparciu o system Linux, posiada wbudowaną bazę danych Postresql oraz wewnętrzny modem GSM z programowym mechanizmem watchdog. Dzięki temu iż wiadomości wysyłane są bezpośrednio do sieci GSM, użytkownik ma możliwość wysyłania alertów bez połączenia z Internetem.

SMSEagle – urządzenie GSM do obsługi wiadomości SMS

Producent wyposażył bramkę w agenta SNMP, który pozwala na monitorowanie jej wydajności za pomocą metryk SNMP. Urządzenie jest wyposażone w antenę, która wzmacnia nadawanie/odbiór w pomieszczeniach ze słabym zasięgiem (np. w serwerowniach), a poziom sygnału GSM może być wtedy opcjonalnie monitorowany za pomocą protokołu SNMP.

Zobacz również:

  • T-Mobile: oszukańcze połączenia osiągnęły najwyższy poziom w 2021. To rekord
  • Użytkownicy Androida otrzymują fałszywe SMS-y na temat Covid-19

Producent bramki udostępnia jej użytkownikowi gotowe kody źródłowe, tak aby mógł on ją szybko zintegrować z centrum danych. Dostępne kody w językach PHP, Java, C#, VB.Net, Python, Perl, Powershell (pozostałe języki - np.: Ruby, C/C++ też są wspierane).

Bramka jest wyposażona w webowy interfejs i użytkownik może się z nią łączyć z dowolnego urządzenia - komputera, tabletu czy smartfona, przy czym różne urządzenia wielu użytkowników może korzystać z usług SMSEagle w jednym momencie.

Cena bramki – 600 euro plus VAT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200