SKG dołącza do Grupy Kapitałowej Asseco

Asseco Poland podpisało umowę nabycia 60% akcji spółki SKG (d. Systemy Komputerowe Główka). SKG to m.in. twórca systemu celnego CELINA. Wartość transakcji wynosi 8,7 mln zł.

Płatność zostanie zrealizowana w trzech transzach. Pierwsza - 80% wartości umowy - została uiszczona bezpośrednio po podpisaniu umowy (27 czerwca), pozostała należność zostanie rozłożona na najbliższe 2 lata i będzie uzależniona od wyników finansowych wypracowanych przez SKG w 2012 i 2013 r.

"Wejście tak istotnego inwestora jak Asseco Poland do akcjonariatu spółki wzmocni naszą pozycję na rynku zamówień publicznych oraz w obszarach wspieranych przez oferowane przez nas rozwiązania, takich jak cło i podatki, handel detaliczny, audyt i kontrola danych. Wierzymy, że dzięki partnerstwu z Asseco będziemy mieli szansę zmierzyć się z dużo większymi projektami niż do tej pory. Jednocześnie, ponieważ SKG pozostaje odrębną spółką, chcemy zachować i pielęgnować wartości dzięki którym z sukcesem działamy na trudnym polskim rynku IT jako firma rodzinna już 26 lat" - powiedział Jarosław Główka, prezes zarządu SKG, syn założyciela spółki.

"Dzięki tej transakcji Grupa Asseco wzmacnia ofertę szczególnie w sektorze administracji publicznej i przedsiębiorstw. Bardzo cieszy mnie również fakt, że dołączył do nas dynamiczny zespół doświadczonych fachowców" - dodał Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland. Trzy lata wcześniej Asseco Poland kupiło inną spółkę działającą w sektorze administracji publicznej - OTAGO. Adam Góral wciąż też liczy na przejęcie Sygnity, które także wzmacnia pozycję tej firmy w administracji. Zgodnie z danymi z tegorocznego raportu Computerworld TOP200, Asseco Poland wraz z Sygnity miałoby niekwestionowaną pozycję lidera na tym rynku z udziałem na poziomie 28% i łącznymi przychodami z sektora publicznego - 667 mln zł.

SKG specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu dedykowanych systemów IT oraz konsultingu. Posiada doświadczenie w takich obszarach jak: podatki i cło, handel detaliczny oraz audyt i analiza danych. Klientami firmy są m.in.: Polskiej Służby Celnej, Ministerstwa Finansów, NIK, Giełdy Papierów Wartościowych, PGNIG, Polkomtel, PLL LOT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200