SGI zapowiada reorganizację

Kierownictw Silicon Graphics (SGI) przedstawiło plan reorganizacji, które spowoduje zwolnienie 1,5 tys. pracowników firmy na całym świecie.

Kierownictw Silicon Graphics (SGI) przedstawiło plan reorganizacji, które spowoduje zwolnienie 1,5 tys. pracowników firmy na całym świecie. Zaplanowano powstanie kilku nowych działów oraz nawiązanie ściślejszej współpracy z innymi producentami. Celem restrukturyzacji jest poprawa sytuacji finansowej firmy oraz wejście na rynki związane z Internetem.

Jako jeden z pierwszych zostanie wyodrębniony dział superkomputerów Cray Research, w którego skład wejdą 2 komórki. Pierwsza ma być odpowiedzialna za produkcję, druga - za sprzedaż i usługi. SGI poszukuje partnera, który przejąłby kontrolę nad nowo powstałym działem. Jako samodzielny dział również będzie funkcjonowała ta część SGI, która zajmuje się produkcją linii stacji roboczych Visual Workstation. Rozwój i dystrybucja tych rozwiązań w przyszłości ma być prowadzona we współpracy z - nie ujawnionym dotychczas - producentem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200