SGH zaoferuje studentom przedmioty nauczane z wykorzystaniem systemu SAP

Warszawska Szkoła Główna Handlowa podpisała umowę o współpracy z firmą SAP. Polski oddział niemieckiego koncernu udzielił uczelni nieograniczonej czasowo licencji na bezpłatne korzystanie z systemu R/...

Warszawska Szkoła Główna Handlowa podpisała umowę o współpracy z firmą SAP. Polski oddział niemieckiego koncernu udzielił uczelni nieograniczonej czasowo licencji na bezpłatne korzystanie z systemu R/3 wraz z bezpłatnymi usługami serwisowymi.

"Już od przyszłego semestru zaoferujemy naszym studentom program zawierający przedmioty nauczane z wykorzystaniem systemu firmy SAP" - mówi prof. dr hab. Marek Rocki, rektor SGH. Na razie będą to 2 przedmioty "zintegrowane systemy zarządzania - SAP R/3" i "projektowanie systemów". Każdy z nich obejmie 30 godzin wykładów oraz zajęcia w laboratorium. Już w przyszłym roku SAP zostanie wykorzystany także do nauczania na zupełnie nowej ścieżce kształcenia "e-commerce". Jak deklarują przedstawiciele uczelni, rozszerzenie oferty przedmiotowej z zakresu tego systemu będzie jedynie zależeć od woli studentów.

To już trzecia, po kontraktach z firmami Oracle i , tego typu umowa, podpisana przez SGH. "Chcemy, aby nasi absolwenci nie byli ukierunkowani na jedno narzędzie, ale poznali kilka systemów, z których będą w stanie wybrać ten najbardziej odpowiadający potrzebom biznesowym firm, w których będą zatrudnieni" - mówi prof. dr hab. Wojciech Goliński, kierownik katedry Informatyki Gospodarczej SGH.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200