SDS przyspieszy wdrażanie chmury

Najważniejsze funkcje

SDS umożliwia agregowanie danych i centralne zarządzanie nimi. SDS można wykorzystać jako platformę do dostarczania takich usług pamięci masowych, jak migawki, klonowanie, QoS czy replikacja, wykorzystując do ich uruchomienia dowolne rodzaje pamięci masowych.

Z użyciem SDS można również spełnić wymagania aplikacji tier 1 i tier 2, a całość obsługiwać z wykorzystaniem wspólnej platformy zarządzania pamięciami masowymi. Co więcej, integracja z OpenStack ułatwia wdrożenie na wielu platformach chmurowych.

Zobacz również:

  • Cyfrowa transformacja z AI - co nowego na Google Cloud Next 24

Trzeba pamiętać, że wdrożenie chmury hybrydowej czy mechanizmów przywracania po awarii wymagają umiejscowienia danych w lokalnym środowisku i w chmurze. Przenoszenie dużych zbiorów danych do chmury wciąż jest czasochłonne z uwagi na ograniczone przepustowości połączeń internetowych. Dlatego wielu dostawców chmury daje możliwość fizycznego dostarczenia nośników z danymi do ich lokalizacji, gdy w grę wchodzą większe zbiory. Hybrydowe aplikacje wymagają synchronizacji danych między ośrodkami i zarządzania nimi. Jednakże zgodna z założeniami platforma SDS powinna oferować wbudowane mechanizmy replikacji i obsługiwać aplikacje działające w trybie active-active, jeśli tylko opóźnienia sieciowe na to pozwalają.

Ponieważ zakłada się korzystanie ze wspólnej platform w środowisku lokalnym i w chmurze, nie powinny występować problemy z kompatybilnością między zasobami w tych dwóch środowiskach oraz pomiędzy narzędziami administracyjnymi.

Płynność zasobów

Ważne, biznesowe aplikacje, które operują na dużych zbiorach danych i wymagają niskich opóźnień sieciowych dotychczas są wdrażane w odizolowanych wyspach sprzętowych pamięci masowych. SDS umożliwia likwidację tego typu ograniczeń i daje większe możliwości migracji takich aplikacji do chmury, kiedy przemawiają za tym względy ekonomiczne czy biznesowe. Wirtualizacja zasobów obliczeniowych w połączeniu z SDS znacznie uelastycznia możliwości wykorzystania zasobów.

Przeniesienie usług pamięci masowych do warstwy oprogramowania, które może działać na serwerach x86 ułatwia skalowanie środowiska i zwiększa wydajność. Ułatwia także zarządzanie chmurami hybrydowymi, m.in. ochroną danych czy parametrami SLA.


TOP 200