SCO patrzy w dal

The Santa Cruz Operation po kupieniu od Novella kodu źródłowego na Unix tworzy nowe startegie rozwoju produktów OpenServer.

The Santa Cruz Operation po kupieniu od Novella kodu źródłowego na Unix tworzy nowe startegie rozwoju produktów OpenServer.

Miesiąc przed ogłoszeniem przez SCO i Novella połączenia OpenServera z UnixWare, SCO ujawniło plany dotyczące rodziny produktów OpenServer, w tym 64-bitowej wersji oznaczonej nazwą Olympus.

SCO zamierza wspierać zarówno OpenServer UnixWare jako oddzielne produkty przez cały przyszły rok. Dodatkowo firma wprowadzi w przyszłym roku nową edycję każdego z systemów: wersję OpenServera oznaczoną nazwą Comet oraz wersję UnixWare znaną jako Eiger.

Comet ma zawierać obsługę nowych układów P6 Intela oraz obsługę do 4 GB RAM. Eiger ma mieć dołączone wsparcie dla API NetWare 4.0, klientów sieciowych, NetWare Directory Services, narzędzi oraz usług dotyczących obsługi plików, wydruku i zarządzania.

W 1997 roku SCO zamierza połączyć oba systemy operacyjne. System operacyjny UnixWare/OperServer stworzony będzie na połączonym jądrze Unixa i środowiskach opracowywania programów. Produkt ma korzystać z systemów plików UnixWare i OpenServera oraz zachować pełną zgodność z aplikacjami dla starszych wersji środowisk, a także usług sieciowych NetWare 4.0. System używać ma GUI i narzędzia administracyjnego OpenServera.

Zgodnie z SCO, w 1998 r. do grupy dojdzie Hewlett-Packard, który dołączy własny wariant Unixa - HP-UX do systemu OpenServer/UnixWare. Celem grupy będzie stworzenie wspólnego 64-bitowego Unixa dla platformy Intela. Wersja ta ma zawierać część funkcji, które miały być dołączone do Olympusa. Korzystać też będzie z obsługi NDS oraz usług dotyczących plików i wydruku obecnych w HP-UX. SCO zamierza w połowie przyszłego roku wprowadzić na rynek zestaw programistyczny dla wersji połączonych.

Nie ulegną zmianie plany SCO dotyczące wprowadzenia na rynek, w I poł. 1996 r., gotowej wersji OpenServera oznaczonej nazwą Meteor oraz w 1997 r. wersji Voyager z wbudowaną obsługą w czasie rzeczywistym dla rynku telekomunikacyjnego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200