SCO bez wsparcia?

Fundusz BayStar, który za namową Microsoftu dokonał wielomilionowej inwestycji w SCO Group, chce odzyskać swoje pieniądze. SCO potwierdza, że w miniony czwartek otrzymało oficjalne pismo od zarządu BayStar Capital, dotyczące naruszenia warunków zawartej między stronami transakcji.

Bliższe szczegóły sprawy na razie nie są znane. W październiku 2003 r. grupa kapitałowa zainwestowała w SCO Group ok. 50 mln USD – w tym BayStar 20 mln USD, a dalsze 30 mln USD przekazał Royal Bank of Canada. Wsparcie inwestorów miało znacząco zwiększyć szanse SCO w walce z Linuxem. Same koszty działań prawnych SCO Group w zakończonym niedawno kwartale obrachunkowym wyniosły ok. 3,4 mln USD.

Na wieść o wniosku BayStar Capital kurs akcji SCO zniżkował natychmiast o 13%. Przedstawiciele The Royal Bank of Canada, poinformowali, że uważnie przyglądają się zaistniałej sytuacji, lecz bank nie zamierza obecnie wycofywać się z transakcji.

Zobacz również:

  • Elon Musk chce stworzyć własną wersję sztucznej inteligencji
  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200