SCH-S250: komórka z 5-megapikselową cyfrówką

Samsung Electronics zaprezentuje dziś pierwszy na świecie telefon komórkowy z wbudowanym aparatem cyfrowym, pozwalającym na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 5 megapikseli.

Telefon komórkowy SCH-S250 zaopatrzony w aparat cyfrowy z matrycą CCD o rozdzielczości 5 megapikseli, posiada standardowo 92 MB pamięci, wbudowany odtwarzacz plików MP3 oraz lampę błyskową. Maksymalna prędkość migawki wynosi 1/1000 s. Możemy fotografować obiekty oddalone od obiektywu o minimalnie 10 cm. Poza funkcją wykonywania zdjęć, telefon może również pełnić rolę kamery cyfrowej. Ilość wbudowanej pamięci pozwala mu na pomieszczenie 100 minut materiału wideo.

Jak podkreślają przedstawiciele Samsung Electronics, moduł aparatu cyfrowego zastosowany w telefonie komórkowym SCH-S250, skonstruowany został przy współpracy z firmą Asahi Pentax. Cenę oraz termin wprowadzenia na rynek telefonu komórkowego SCH-S250 poznamy prawdopodobnie dopiero w przyszłym tygodniu.

Megapikselowy wyścig wśród telefonów komórkowych trwa. Wczoraj informowaliśmy o pierwszym module aparatu cyfrowego z 4-megapikselową matrycą CCD, skonstruowaną przez inżynierów z Mitsubishi Electric (więcej o tym w artykule: "Mitsubishi Electric: 4 megapiksele w komórce").

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200