SBS 6 po polsku

Od jutra u dystrybutorów będzie dostępna polska wersja językowa pakietu Novell Small Business Suite 6. Spolonizowane zostały narzędzia instalacyjne i administracyjne, dokumentacja oprogramowania oraz część aplikacji, m.in. GroupWise 6 i serwer faksowy Tobit FaxWare.

Novell wprowadza do sprzedaży pakiet Small Business Suite 6 w polskiej wersji językowej. Spolonizowane zostały narzędzia administracyjne, kreatory instalacyjne, dokumentacja oprogramowania i częsć aplikacji. Podstawą pakietu jest sieciowy system NetWare 6. W zestawie znajduje się także oprogramowanie do pracy zespołowej GroupWise 6 PL, aplikacje BorderManager 3.6 w wersji Enterprise i ZENworks for Desktops 3.2 - narzędzie ułatwiające administrowanie pracującymi w sieci komputerami i aplikacjami. Nowością w porównaniu z poprzednią wersją SBS jest m.in. możliwość korzystania z usług iFolder, iPrint i WebAccess, oferujących zdalną synchronizację plików, dostęp do drukarek czy funkcji administracyjnych z dowolnego komputera podłączonego do Internetu.

Tradycyjnie pakiet uzupełnia oprogramowanie dostarczone przez partnerów Novella. Są to m.in. spolonizowany serwer faksowy Tobit FaxWare dla GroupWise, oprogramowanie antywirusowe Network Associates VirusScan i NetShield (dla stacji roboczych i serwera) a także FatPipe Internet Software - aplikacja umożliwiająca współdzielenie i łączenie kilku linii telekomunikacyjnych do połączeń z Internetem.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Aplikacja Inperly Billenium z e-dowodem osobistym

Small Business Suit 6, tak jak poprzednie wersje oprogramowania, jest przeznaczony do budowy platformy sieciowej w małych i średnich firmach. Standardowo pakiet jest dostarczany wraz z licencją na pięciu użytkowników. W Polsce cena SBS 6 wyniesie 925 USD. Możliwe jest dokupienie pojedynczych licencji (70 USD) dla kolejnych użytkowników (maksymalnie 50).

Według Novella, przychody ze sprzedaży pakietów Small Business Suite stanowią 20% obrotów firmy w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200