SBS 6.5 dostępny od jutra

Novell wprowadza do sprzedaży oprogramowanie Small Business Suite 6.5. Najnowsza wersja pakietu będzie oferowana także średniej wielkości firmom. Novell zdecydował się bowiem rozszerzyć maksymalną liczbę dostępnych z pakietem licencji użytkowników z 50 do 100. SBS 6.5 od początku dostępny będzie w wersji spolonizowanej.

W skład Small Business Suite 6.5 wchodzą następujące produkty: NetWare 6.5, GroupWise 6.5, BorderManager w wersji 3.8, oprogramowanie do zarządzania aplikacjami i zdalnej kontroli stacji roboczych ZENworks for Desktops 4 oraz – narzędzia replikacji BranchOffice 1.02. Podobnie jak w poprzedniej wersji Small Business Suite 6.5 zawiera także serwer Apache, serwer aplikacji Tomcat i bazę danych MySQL.

NetWare może obsługiwać obecnie do 5 serwerów w ramach standardowej licencji. SBS 6.5 dostępny będzie od 20 lutego w cenie 530 euro z licencją na 5 użytkowników. Pakiet dodatkowych 5 licencji kosztować ma 283 euro. Po przekroczeniu limitu 100 użytkowników, klienci będą mogli nabywać dodatkowe licencje na poszczególne produkty wchodzące w skład pakietu.

Zobacz również:

  • Dlaczego warto korzystać z VPN w 2024 roku?
  • Powody dla których 16 GB RAMu powinno być standardem
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200