SAS Institute przystosuje swoją ofertę oprogramowania do pracy pod kontrolą Linuxa

SAS Institute przystosuje swoje produkty z zakresu hurtowni danych i systemów wspomagania decyzji do funkcjonowania pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Do końca roku na rynku ma się pojawić oprog...

SAS Institute przystosuje swoje produkty z zakresu hurtowni danych i systemów wspomagania decyzji do funkcjonowania pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Do końca roku na rynku ma się pojawić oprogramowanie firmy przystosowane do działania z wersją Red Hat Linux, pracującą na platformie intelowskiej.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że jej systemy zostaną przystosowane również dla innych popularnych dystrybucji Linuxa takich firm, jak Caldera, SuSE, TurboLinux oraz Corel.

Testy beta nowego oprogramowania mają być przeprowadzone wśród różnego rodzaju użytkowników, począwszy od dużych przedsiębiorstw, skończywszy na ośrodkach akademickich. Ma to pomóc w jak najlepszym przystosowaniu rozwiązań SAS do systemu Linux, a w szczególności w odpowiednim rozwiązaniu kwestii związanych z kompatybilnością, instalacją oraz uwzględnieniu mnogości konfiguracji sprzętowych.

Decyzję o przystosowaniu produktów do Linuxa, kolejnej platformy po różnych systemach unixowych (HP-UX, Solaris, AIX), Windows NT/2000 oraz IBM OS/390, SAS uzasadnia chęcią zachowania przez SAS konkurencyjności na szybko rozwijającym się rynku internetowym, na którym pojawia się wiele systemów korporacyjnych bazujących na różnych platformach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200