SAP zarabia na nowych technologiach

W czwartym kwartale minionego roku wyniki niemieckiego koncernu rosły głównie za sprawą dobrej sprzedaży rozwiązań opartych na technologii in-memory, narzędzi mobilnych i usług opartych na modelu cloud computing.

Według wstępnych wyników finansowych w czwartym kwartale 2012 roku SAP osiągnął przychody o 12 proc. większe niż w analogicznym okresie 2011 roku. Wpływy ze sprzedaży oprogramowania wyniosły w czwartym kwartale ok. 1,94 mld USD i były o 9 proc. wyższe niż przed rokiem. Z kolei przychody z tytułu usług powiązanych przekroczyły 4,23 mld USD. To o 14 proc. więcej niż w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2011 roku.

Wpływy ze sprzedaży - opartego na technologii przetwarzania dużych ilości danych bezpośrednio w pamięci operacyjnej - oprogramowania SAP HANA były dużo lepsze od wcześniejszych prognoz. Przychody z tej linii produktowej w czwartym kwartale 2012 roku sięgnęły 390 mln USD. Wpływy ze sprzedaży rozwiązań mobilnych osiągnęły natomiast wartość 222 mln USD. Z kolei obroty związane z oprogramowaniem oferowanym w modelu usługowym wyniosły 890 mln USD. Według przedstawicieli SAP wzrosty potwierdzają m.in. duże zainteresowanie rozwiązaniami biznesowymi opartymi na nowych technologiach.

Zobacz również:

  • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl
  • Jak cyfryzują się polskie przedsiębiorstwa
  • Żabka wybrała platformę HPE GreenLake

W ujęciu geograficznym największe wzrosty - na poziomie 18 proc. w skali roku - sprzedaży zanotowano w regionie Azji, Pacyfiku i Japonii. Około 17 proc. wzrosła sprzedaż SAP w regionie obu Ameryk. Przychody z rynku Europy, Środkowego Wschodu i Afryki były zaś o 10 proc. wyższe niż przed rokiem. Pełny raport finansowy SAP za ostatni kwartał 2012 roku oraz cały miniony rok ma zostać opublikowany w przyszłym tygodniu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200