SAP zapowiada zaawansowaną ścieżkę certyfikacji dla inżynierów baz danych HANA

Niemiecki koncern zamierza wprowadzić do oferty rozszerzone usługi szkoleniowe dla konsultantów zajmujących się wdrożeniami i rozwojem systemów wykorzystujących platformę SAP HANA w zastosowaniach bazodanowych.

Nowy program szkoleniowy ma kłaść szczególny nacisk na wykorzystanie potencjału biznesowego platformy obliczeniowej opartej na przetwarzaniu danych bezpośrednio w pamięci operacyjnej oraz wymianę doświadczeń, najlepszych praktyk wdrożeniowych oraz przykładów wykorzystania środowiska HANA. Wedle zapowiedzi uczestnicy programu zyskają m.in. dostęp do rozszerzonych materiałów technicznych oraz szczegółowych informacji na temat planu rozwoju i aktualizacji oprogramowania HANA. Warunki uczestnictwa w programie mają zostać ujawnione w ciągu kilku tygodni.

Zdaniem analityków nowy program ma przyczynić się przede wszystkim do popularyzacji rozwiązań SAP HANA. Przeznaczona pierwotnie do zastosowań analitycznych i oparta na przetwarzaniu in-memory platforma SAP HANA (SAP High-Performance Analytic Appliance) została oficjalnie zapowiedziana dwa lata temu. Jeszcze w tym roku ruszyć mają pierwsze, komercyjne wdrożenia środowiska HANA w zastosowaniach bazodanowych. Realizowane są już projekty pilotażowe. Docelowo nowa platforma SAP ma zastąpić klasyczne bazy danych także w systemach transakcyjnych niemieckiego koncernu. Z oficjalnych informacji wynika, że obecnie z oprogramowania analitycznego posadowionego na platformie HANA korzysta ponad 350 firm. Przedstawiciele SAP chwalą się, że w niektórych przypadkach cały projekt wdrożenia platformy HANA w kontekście zastosowań analitycznych może zamykać się w 10 dniach roboczych.

Zobacz również:

  • Świat się zmienia. SAP nadąża
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200