SAP przejmuje za 4,3 mld USD firmę Ariba, dostawcę platformy e-commerce z chmury

Ariba jest twórcą chmurowej platformy e-commerce dla przedsiębiorstw. SAP wokół przejętej spółki zamierza skonsolidować ofertę oprogramowania dostępnego z chmury.

Wcześniej niemiecki dostawca aplikacji biznesowych kupił za 3,4 mld USD firmę SuccessFactors, dostawcę aplikacji HR w modelu chmurowym.

Przychody spółki Ariba w ubiegłym roku sięgnęły 444 mln USD. Spółka zatrudnia 2,6 tys. osób. Wartość transakcji zawartych z pomocą jej platformy jest szacowana na 319 mld USD, a liczba firm, które z niej skorzystały - 730 tys. W tym roku firma spodziewa się wzrostu tej liczby do 1 mln.

Zobacz również:

  • SAP zaprezentował Joule - nowego asystenta na bazie generatywnej sztucznej inteligencji
  • Generatywna AI zmienia handel i usługi

Przedstawiciele SAP podkreślają, że transakcja nie oznacza, że z platformy Ariba będa mogli skorzystać z czasem wyłącznie użytkownicy systemów SAP. Spółka nie zostanie wchłonięta, będzie działać niezależnie.

Oprogramowanie Ariba będzie uzupełniać chmurowy pakiet ERP SAP czyli Business ByDesign oraz Business One dla mniejszych firm.

Ponadto, Ariba wykorzysta rozwiązania in-memory HANA oraz analitykę SAP w we własnej infrastrukturze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200