SAP opracował i oferuje własną wersję Javy

Jest to narzędzie noszące nazwę SapMachine. To oprogramowanie będące nieco okrojoną edycją pakietu OpenJDK, które można uruchamiać na komputerach Windows, Linux, MacOS oraz w środowiskach Docker.

SAP prowadził prace nad tym projektem od dwóch lat, dokładnie od grudnia 2017 roku. Chociaż jest to kolejna dystrybucja Javy, która może konkurować z innymi narzędziami tego typu oferowanymi obecnie przez firmy Oracle i IBM, SAP zapewnia, że opracowując go nie miał zamiaru dzielić społeczności Java. Podkreśla też, że zależy mu sukcesie platformy Java i wskazuje, że działa cały czas w komitecie wykonawczym JCP (Java Community Process) i wspiera OpenJDK.

SAP chce, aby wersje SapMachine pokrywały się z wersjami OpenJDK. I tak dostępne obecnie oprogramowanie nosi nazwę SapMachine 11 Long Term Support. Pracuje już pakietem SapMachine 12, który będzie zgodny z oprogramowaniem JDK 12, którego premierę zapowiedziano na 19-go marca. Później zacznie pracować nad oprogramowaniem SapMachine 13.

Zobacz również:

  • Google łata 50 luk systemu Android
  • Wszystkie problemy macOS 14.4 - lepiej nie aktualizować Maców

SAP potwierdza, że wszystkie wersje pakietów SapMachine (Windows, Linux i MacOS) są zgodne z OpenJDK, co potwierdziły testy Java Compatibility Kit. Produkcyjne wydania pakietów SapMachine 11 są już gotowe i można je pobierać z tej witryny firmy SAP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200