SAP chce być liderem rynku mobilnych aplikacji biznesowych

Niemiecki koncern ma ogromne ambicje. Władze spółki zapowiadają, że do 2015 roku z oprogramowania biznesowego SAP korzystać ma przynajmniej miliard osób - dwukrotnie więcej niż obecnie. Kluczem do realizacji tego planu ma być rozwój aplikacji mobilnych.

Obecnie z oprogramowania SAP korzysta ok. 200 tys. firm z całego świata. Przedstawiciele kierownictwa niemieckiej firmy szacują, że przekłada się to na ponad 500 mln użytkowników regularnie korzystających z narzędzi biznesowych SAP. Sanjay Poonen, jeden z wiceprezesów SAP zapowiada, że w podwojenie bazy użytkowników będzie możliwe dzięki poszerzeniu oferty narzędzi mobilnych. Sanjay Poonen odpowiedzialny za rozwój oferty rozwiązań bazodanowych, analitycznych i mobilnych, w rozmowie z redakcją serwisu Business Insider zapowiada, że dzięki zwiększeniu nakładów na technologie mobilne SAP stanie się liderem rynku narzędzi biznesowych dla urządzeń przenośnych. Według niego strategia SAP będzie ukierunkowana na zwiększenie liczby użytkowników oprogramowania biznesowego - przede wszystkim wśród pracowników terenowych, którzy w swojej pracy bardzo rzadko korzystają z klasycznych komputerów. W odpowiedzi na ich oczekiwania SAP zamierza systematycznie rozwijać własną ofertę rozwiązań działających na urządzeniach mobilnych - głównie tabletach i najbardziej zaawansowanych telefonach.

Niemiecki koncern sporadycznie angażuje się również w tworzenie mobilnych rozwiązań konsumenckich - poza zapowiadanymi rozwiązania mobilnymi dla bankowości SAP jest producentem aplikacji dla fanów kilku zespołów NFL i NBA. SAP chce również angażować się w finansowanie młodych spółek wyspecjalizowanych w rozwoju oprogramowania dla urządzeń przenośnych. Władze niemieckiej firmy nie wykluczają również przejęć w tym obszarze. Pierwsze efekty nowej strategii biznesowej SAP zostaną z pewnością omówione już w przyszłym tygodniu podczas europejskiej edycji konferencji SAPPHIRE NOW.

Zobacz również:

  • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl
  • Jak cyfryzują się polskie przedsiębiorstwa
  • Żabka wybrała platformę HPE GreenLake
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200