SAP: Systemy mobilne mogą być źródłem wymiernych korzyści

Z badania przeprowadzonego na grupie klientów SAP wynika, że firmy, które w swojej działalności szeroko wykorzystują mobilne rozwiązania biznesowe osiągają wyższą marżę operacyjną i dynamikę wzrostu przychodów, niż podobne firmy korzystające z mobilności w sposób minimalny.

Wyniki badania SAP Benchmarking Report wskazują na to, że statystycznie z biznesowych rozwiązań mobilnych korzysta mniej niż jedna trzecia pracowników. "Technologia mobilna jest dziś głównym sposobem komunikacji, nawiązywania kontaktów i przeprowadzania transakcji. Nasze najnowsze badanie porównawcze dowodzi jednak, że rozwiązania mobilne wciąż jeszcze nie są tak popularne w firmach" — uważa Nick Brown, odpowiedzialny za rozwiązania mobilne wiceprezes SAP. Jednocześnie w firmach, które znalazły się w czołówce pod względem dojrzałości w zakresie wykorzystania rozwiązań mobilnych, osoby korzystające z oprogramowania biznesowego osiągają wydajność niemal o połowę wyższą niż pracownicy niewykorzystujący takich rozwiązań w codziennej pracy. W badaniu ankietowym wzięło udział ponad 300 firm korzystających z oprogramowania SAP. Spośród ponad 25 branż reprezentowanych w badaniu największym poziomem zaawansowania w dziedzinie mobilności cechują się firmy ubezpieczeniowe. Najmniej rozwinięte okazały się natomiast firmy świadczące usługi pocztowe.

Zdaniem autorów badania firmy, które należą do czołówki w zakresie wykorzystania rozwiązań mobilnych w biznesie cechuje m.in. posiadanie - i wykorzystywanie w praktyce - szczegółowej strategii mobilnej dla wszystkich działów i istotnych procesów, a także dobrze udokumentowana polityka

Zobacz również:

  • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl
  • Jak cyfryzują się polskie przedsiębiorstwa

bezpieczeństwa. Co ciekawe w takich firmach użytkownicy rozwiązań mobilnych angażują się w tworzenie aplikacji mobilnych na wczesnym etapie projektu.

SAP od kilku lat inwestuje w rozwój oferty oprogramowania biznesowego przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Podstawą obecnej strategii koncernu w tym zakresie są rozwiązania firmy Sybase, którą SAP kupił w maju 2010 roku. Przedstawiciele niemieckiego koncernu liczą na to, że w 2015 roku z rozwiązań mobilnych posadowionych na rozwiązaniach SAP korzystać będzie przynajmniej miliard osób.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200