S3 zmienia strategię

Firma przekazuje działalność związaną z produkcją układów graficznych spółce zawiązanej z Via Technologies, a sama zamierza skupić się na urządzeniach internetowych powszechnego użytku.

S3 poinformowała, że jej dotychczasowa działalność związana z układami graficznymi będzie dalej kontynuowana przez utworzoną z Via Technologies spółkę joint venture S3-Via. Wartość umowy, realizowanej w gotówce i papierach wartościowych, szacowana jest na 323 mln USD. Dodatkowo S3 sprzeda Via swoje akcje dające jej 15-proc. udział w firmie. Transakcja ma zostać sfinalizowana w lipcu br. W ten sposób S3 zmienia swoją strategię i zamierza skupić urządzeniach internetowych powszechnego użytku.

Zmianę strategii kierownictwo S3 określa jako nowy rozdział w historii firmy, która z producenta graficznych układów półprzewodnikowych zmienia się w twórcę urządzeń internetowych. S3 zamierza skupić się na różnego rodzaju urządzeniach powszechnego użytku, w tym linii produktów sieci domowych i Rio MP3, odtwarzaczu plików muzycznych, do których prawa nabyła wraz z przejęciem w ub.r. Diamond Multimedia.

Większościowym udziałowcem S3-Via będzie Via Technologies, która przejmie wszystkie zasoby S3 związane z układami graficznymi, w tym umowy dotyczące wymiany licencyjnej z Intelem. Nowo powstała spółka ma produkować mikroprocesory integrujące funkcje układów graficznych S3 z układami wspomagającymi Via.

***

CeBIT: Via Technologies zapowiada kolejne procesory

S3 i Transmeta będą wspólnie tworzyć urządzenia internetowe

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200