Rzeczywistość rozszerzona wkracza do Google Maps

Google zezwala niektórym użytkownikom usługi Google Maps (np. przewodnikom) testować nową funkcję nawigacji, która bazuje na technologii AR (Augmented Reality; rzeczywistość rozszerzona). Zapowiada też, że po upewnieniu się iż pracuje ona poprawnie, zostanie szybko udostępniona wszystkim użytkownikom aplikacji Google Maps.

Google zaprezentował pierwszy raz to nowatorskie rozwiązanie w zeszłym roku na firmowej konferencji deweloperów I/O. Podpowiada ona użytkownikom smartfonów - realizując to zadanie w czasie rzeczywistym – w którym kierunku powinni się przemieszczać, aby dojść do celu. Usługa działa podobnie jak ta oferowana przez Google Glass. Z tą jednak różnicą, że użytkowników nie musi zakładać gogli.

Usługa wyznacza kierunek przemieszczani się biorąc pod uwagę nie tylko aktualną lokalizację użytkownika (co jest możliwe dzięki systemowi GPS), ale również dane dostarczane jej przez aplikację Street View oraz obraz rejestrowany przez zainstalowaną w smartfonie kamerę.

Zobacz również:

Po przeanalizowaniu tych wszystkich informacji usługa wyświetla na ekranie smartfona rząd strzałek mówiących użytkownikowi – idź w tym kierunku, a dojdziesz do celu. Usługa łączy więc realną rzeczywistość z rzeczywistością wirtualną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200