Rząd USA pomoże amerykańskim firmom wdrażać rozwiązania wykorzystujące technologię AI

Departament Handlu USA, a konkretnie NIST (należący do niego Narodowy Instytut Standardów i Technologii) przeznaczył 70 milionów dolarów na usprawnienie procesu wdrażania przez amerykański przemysł sztucznej inteligencji.

Grafika: Pixabay

NIST rozpisał w związku z tym konkurs pozwalający uzyskać wsparcie finansowe w przypadku wdrażania rozwiązań wykorzystując sztuczną inteligencję, o które mogą się ubiegać firmy, środowiska akademickie, laboratoria oraz stanowe i federalne agencjami rządowe. Organ spodziewa się otwarcia konkursu (który nosi nazwę AI for Resilient Manufacturing) wczesną wiosną tego roku.

Możliwość finansowania zostanie ogłoszona na stronie grants.gov oraz na stronach internetowych NIST. Równolegle NIST planuje utworzenie nowego instytutu Manufacturing USA, który skupi się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI) w celu poprawy wydajności amerykańskiego przemysłu. Instytut skoncentruje szczególnie swoja uwagę na projektach badawczo-rozwojowych prowadzonych przez pracodawców.

Zobacz również:

  • Rzecznik Mety skazany przez rosyjski sąd na sześć lat więzienia
  • Ta ustawa przybliża moment, w którym TikTok zostanie zablokowany w USA

„Producenci, którzy mądrze wykorzystują sztuczną inteligencję do poprawy wydajności operacyjnej i wzmocnienia łańcuchów dostaw, będą bardziej produktywni i odporni, konkurując na coraz bardziej zatłoczonym rynku globalnym” – powiedziała Laurie E. Locascio (podsekretarz Handlu ds. Standardów i Technologii oraz Dyrektor NIST). I dodała, „z niecierpliwością czekamy na rozpatrzenie wniosków, mając nadzieję iż inicjatywa ta wzmocni gospodarkę narodową, pomagając krajowym producentom w maksymalizowaniu potencjału, jaki niesie ze sobą sztuczna inteligencja”.

Źródło: evertiq

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200