Rynek IT: prognozy wydatków

Giga Information Group obniżyło swoje wcześniejsze prognozy wydatków na IT w bieżącym i przyszłym roku. Analitycy utrzymują jednak, że odbiorcy nie rezygnują z zakupu rozwiązań informatycznych, zmieniając jedynie harmonogram inwestycji.

Giga Information Group obniżyło swoje wcześniejsze prognozy wydatków na IT w bieżącym i przyszłym roku. W stosunku do ub. roku, w 2001 spadek wydatków na IT wyniesie według oceny GIG 5%, zamiast 3%. W przyszłym roku natomiast wzrost wydatków będzie niższy niż oczekiwano i wyniesie ok. 4%, zamiast 7%. Dla porównania, w 1999 roku GIG odnotowało 20% wzrost wydatków na IT w stosunku rocznym.

Według analityków GIG, gorszych wyników można było spodziewać się już pod koniec tegorocznego lata i dalsze pogorszenie koniunktury w związku z wrześniowymi zamachami w USA nie miało na całoroczną prognozę aż tak dużego wpływu.

Zobacz również:

  • WhatsApp zaczyna szyfrować kopie zapasowe danych w trybie E2EE
  • Świetna sprzedaż laptopów w pierwszym kwartale 2021
  • Jaki będzie 2021 rok (i kolejne) w IT

Najbardziej ucierpieli dostawcy złożonych rozwiązań informatycznych, jak systemy CRM. Zdaniem Andrew Bartels'a, wiceprezesa GIG, pocieszającym dla branży jest fakt, iż potencjalni klienci nie rezygnują z zakupu zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Zmieniają jedynie harmonogram inwestycji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]group.com

TOP 200