Rynek IT: prognozy wydatków

Giga Information Group obniżyło swoje wcześniejsze prognozy wydatków na IT w bieżącym i przyszłym roku. Analitycy utrzymują jednak, że odbiorcy nie rezygnują z zakupu rozwiązań informatycznych, zmieniając jedynie harmonogram inwestycji.

Giga Information Group obniżyło swoje wcześniejsze prognozy wydatków na IT w bieżącym i przyszłym roku. W stosunku do ub. roku, w 2001 spadek wydatków na IT wyniesie według oceny GIG 5%, zamiast 3%. W przyszłym roku natomiast wzrost wydatków będzie niższy niż oczekiwano i wyniesie ok. 4%, zamiast 7%. Dla porównania, w 1999 roku GIG odnotowało 20% wzrost wydatków na IT w stosunku rocznym.

Według analityków GIG, gorszych wyników można było spodziewać się już pod koniec tegorocznego lata i dalsze pogorszenie koniunktury w związku z wrześniowymi zamachami w USA nie miało na całoroczną prognozę aż tak dużego wpływu.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Automatyzacja pozbawi pracy miliony osób. Kto jest zagrożony?
  • Rynek kryptowalut odzyskuje kapitalizację 2 bilionów dolarów. Bitcoin za 43 100 dol.

Najbardziej ucierpieli dostawcy złożonych rozwiązań informatycznych, jak systemy CRM. Zdaniem Andrew Bartels'a, wiceprezesa GIG, pocieszającym dla branży jest fakt, iż potencjalni klienci nie rezygnują z zakupu zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Zmieniają jedynie harmonogram inwestycji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200