Ruszyła zaprojektowana przez IBM sieć Blockchain World Wire

IBM uruchomił oficjalnie wczoraj Blockchain World Wire - globalną sieć realizującą płatności realizowane w czasie w czasie zbliżonym do rzeczywistego, bazującą na technologii blockchain. Sercem sieci jest system rejestrów rozproszonych DLT (Distributed Ledger Technology).

Sieć oferuje nowy sposób realizowania transakcji finansowych. IBM zapewnia, że rozliczenie bazujące na jej sieci Blockchain World Wire trwa nie dłużej niż 10 sekund. Sieć obejmuje obecnie swym działaniem ponad 50 krajów i wspiera na początek 47 kryptowalut. Stanley Yong (szef IBM Blockchain for Finance) poinformował, że pierwsza realizowana w czasie rzeczywistym transakcja obsłużona przez sieć Blockchain World Wire została zaksięgowana 8-go marca.

IBM nie jest pierwszą firmą, która wprowadziła do oferty usługę realizującą transakcje finansowe, bazującą na sieci blockchain. Pionierem był tu bank J.P. Morgan, który zaprezentował taką usługę w październiki zeszłego roku. Jest to jak dotąd jedna z największych tego typu sieci, nosząca nazwę Interbank Information Network (IIN).

Zobacz również:

Warto w tym momencie przypomnieć, że polski bank PKO B.P. podpisał już list intencyjnego w sprawie przystąpienia do sieci Interbank Information Network, dołączają w ten sposób do ponad 100 innych instytucji finansowych z całego świata, które zgłosiły już akces do tej inicjatywy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200