Ruszył pierwszy polski wirtualny uniwersytet

Portal otwartych kursów akademickich, stworzony przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie powstał z myślą o kandydatach na studia wyższe. Dostępne są na nim bezpłatne kursy z zakresu przedmiotów akademickich na kierunkach: informatyka, finanse, prawo, socjologia i ekonomia.

Zdaniem twórców portalu zapoznanie się przez kandydatów z wybranymi przedmiotami akademickimi poprzez uczestnictwo w kursie, zdanie testu sprawdzającego i uzyskanie certyfikatu kursu, powiększa ich wiedzę na temat profilu studiów, zmniejszając w konsekwencji ryzyko dokonania niewłaściwego wyboru swojej przyszłej ścieżki kariery zawodowej.

Na portalu przygotowano 9 kursów wprowadzających do przedmiotów akademickich, realizowanych na poziomie studiów I i II stopnia, a wśród nich m.in. "Od telegrafu do terabitu", "Technologie sieciowe łączą ludzi", "Systemy operacyjne" czy "Text mining for predictive analytics".

Materiały kursowe podzielone zostały na 2 części. Do września b.r. dostępne będzie wprowadzenie do każdego przedmiotu akademickiego. Po zakończonej części pilotażowej, od listopada do grudnia 2013 roku zostanie uruchomiony pełny zakres każdego z oferowanych przedmiotów. Każdy z dostępnych na platformie kursów został przygotowany przez najlepszych wykładowców Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Akademii Leona Koźmińskiego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200