Rusza program AWS Build dla nowych start-upów

Nowy globalny program AWS Build ma na celu wspieranie przedsiębiorców na wczesnym etapie ich działań w chmurze w budowaniu, udoskonalaniu i uruchamianiu innowacyjnych aplikacji. W ciągu 10 tygodni 500 start-upów z całego świata otrzyma wskazówki biznesowe i techniczne, aby jak najlepiej wykorzystać elastyczność i skalowalność technologii AWS do uruchomienia swoich produktów we wczesnej fazie rozwoju (Minimum Viable Product, MVP).

Thirdman/ Pexels

W ramach AWS Build start-upy otrzymają także wiedzę, aby włączyć najbardziej zaawansowane technologie chmurowe do swoich aplikacji, od analityki po sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Program pomoże również założycielom w podejmowaniu strategicznych decyzji związanych z rozwojem produktu, monetyzacją ich pomysłu czy gdzie znaleźć i kiedy korzystać z klientów beta, aby w powodzeniem wprowadzić swoje produkty na rynek.

Program AWS Build ma formułę online z cotygodniowymi wirtualnymi spotkaniami z ekspertami od architektury rozwiązań AWS, biznesowymi sesjami pt. „ask me anything” z inwestorami i liderami branży oraz wydarzeniami networkingowymi. Program potrwa od 9 października do 15 grudnia i będzie prowadzony w języku angielskim. Aby w pełni skorzystać z AWS Build, startupy muszą mieć działający prototyp i lidera technicznego w swoim zespole.

Zgłoszenia do programu rozpoczęły się 9 sierpnia i będą przyjmowane do 22 września 2023 roku. Start-upy mogą zapisać się do programu AWS Build na stronie:https://aws.amazon.com/startups/accelerators/build

Założyciele startupów wybranych do programu otrzymają do 2 tys. USD w postaci kredytów AWS, które pomogą im budować produkty i usługi w chmurze. Start-upy z całego świata mogą ubiegać się o udział w programie, a założyciele, którzy w przeszłości aplikowali do jednego z programów akceleracyjnych AWS, ale byli na zbyt wczesnym etapie, aby się do niego zapisać, zostaną automatycznie zaproszeni do udziału w AWS Build. Po zakończeniu programu założyciele zostaną zaproszeni do dołączenia do społeczności AWS Build, globalnej wirtualnej sieci ekspertów technicznych, z której mogą korzystać w celu dalszej współpracy i doradztwa w miarę skalowania.

Aby zgłosić się do AWS Build, wszyscy kandydaci będą musieli dołączyć do programu AWS Activate, gdzie mogą uzyskać dostęp do treści biznesowych i technicznych obejmujących niezliczone tematy, od pozyskiwania funduszy i wskazówek prawnych po dokumentację techniczną dotyczącą architektury rozwiązań i innych tematów, takich jak np. generatywna sztuczna inteligencja. Ponadto, wnioskodawcy mogą kwalifikować się do ubiegania o inne pakiety kredytowe do 100 tys. USD, kontynuując swój biznes w chmurze, a także korzystać z ofert partnerskich za pośrednictwem AWS Activate.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200