Ruckus Wireless przejął firmę Cloudpath Networks

Ruckus – znany dostawca sieci Wi-Fi - kupił firmę Cloudpath Networks, która specjalizuje się w rozwiązaniach zapewniających takim sieciom bezpieczeństwo. Można się więc spodziewać, że oprogramowanie Cloudpath Networks zostanie wkrótce wprowadzone do sieci Wi-Fi, które Ruckus ma w swojej ofercie.

Cloudpath Networks ma w swojej ofercie aplikacje, które zapewniają bezpieczeństwo sieciom Wi-Fi eksploatowanym zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i przez instytucje edukacyjne oraz sklepy i hotele. Zostaną ono zapewne zintegrowane z rodzimymi technologiami linii Smart Wi-Fi firmy Rusckus, takimi jak np. BeamFlex+ (anteny obsługujące sieci Wi-Fi), ChannelFly (zarządzanie kanałami), SmartMesh (zarządzanie połączeniami) czy Dynamic PSK Wi-Fi (bezpieczeństwo).

Cloudpath ma też duże doświadczenie w projektowaniu aplikacji bezpieczeństwa, które znajdują zastosowanie w środowiskach BYOD. Są to środowiska, w których pracownicy uruchamiają na urządzeniach przenośnych (smartfony i tablety) zarówno aplikacje biznesowe, jak i prywatne.

Zobacz również:

  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku

Flagowy produkt firmy Cloudpath nosi nazwę Enrollment System. To rozwiązanie, dzięki któremu administrator systemu IT może automatyzować wiele zadań (takich jak np. uwierzytelnianie użytkowników i zarządzanie hasłami), które zapewniają mobilnym urządzeniom Wi-Fi bezpieczeństwo.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200