Ruch internetowy wzrośnie do 2014 r. czterokrotnie

Cisco opublikował niedawno coroczny raport "Visual Networking Index Forecast, 2009-2014", w którym można przeczytać, że do 2014 r. ruch internetowy wzrośnie czterokrotnie. Do tak dużego wzrostu ruchu przyczyni się w największym stopniu fakt, że użytkownicy uruchamiają coraz więcej aplikacji multimedialnych.

Pod koniec 2014 r. użytkownicy będą przesyłać przez internet każdego miesiące dane odpowiadające pojemności 12 mld płyt DVD. Cisco przewiduje, że jeszcze pod koniec br. globalny internetowy ruch wideo przewyższy ruch peer-to-peer (obecnie użytkownicy przesyłają przez internet każdego miesiąca dane w trybie P2P o ogólnej pojemności 3,5 eksabajtów).

Liczba użytkowników przesyłających dane wideo w trybie online przekroczy pod koniec 2010 r. jeden miliard. Raport przewiduje, że w 2014 r. ok. 91% całego konsumenckiego ruchu IP przypadnie na dane wideo (najszybciej będzie tu rósł ruch wideo generowany przez aplikacje WWW, aż o 183% każdego roku licząc według wskaźnika CAGR). Jeśli chodzi o ruch wideo generowany przez biznes, to ma on w tym samym czasie wzrosnąć dziesięciokrotnie (czyli o 57% każdego roku).

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
  • Firmy w Polsce wydają na transformację cyfrową do 5 proc. rocznych przychodów

A oto przewidywania dotyczące całego internetowego ruchu IP w 2014 r. w skali miesiąca, w rozbiciu na poszczególne regiony świata:

a. Ameryka Północna - 19 eksabajtów (roczna stopa wzrostu CAGR: 30%).

b. Europa Zachodnia - 16 eksabajtów (roczna stopa wzrostu CAGR: 36%).

c. Region Azji/Pacyfiku - 17 eksabajtów (roczna stopa wzrostu CAGR: 35%).

d. Ameryka Łacińska - 3,5 eksabajtów (roczna stopa wzrostu CAGR: 51%).

e. Centralna i Wschodnia Europa - 2,5 eksabajtów (roczna stopa wzrostu CAGR: 38%).

f. Bliski Wschód i Afryka - 1 eksabajt (roczna stopa wzrostu CAGR: 45%).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200