Rozwiązanie do testowania przełączników/routerów

Amerykańska firma BreakingPoint Systems wprowadziła na rynek swój pierwszy produkt o nazwie BPS-1000. Jest to urządzenie do testowania routerów i przełączników, które mierzy ich wydajność oraz rejestruje parametry pracy, a następnie generuje na ich podstawie szczegółowe raporty.

Rozwiązanie do testowania przełączników/routerów
BPS-1000 może testować węzły sieci przetwarzające pakiety w warstwach od 2 do 7. Urządzenie jest przeznaczone dla producentów przełączników i routerów oraz dla dostawców usług sieciowych i dużych przedsiębiorstw. Wiadomo już, że jedną z pierwszych firm zainteresowanych urządzeniem BPS-100 jest Juniper, specjalizujący się w produkcji wydajnych routerów, przełączników i innych urządzeń sieciowych.

Po podłączeniu urządzenia do routera lub przełącznika, użytkownik dostaje po kilkunastu minutach szczegółowy raport o pracy testowanego węzła sieci. BPS-1000 potrafi również przeprowadzić atak na testowany węzeł sieci, sprawdzając czy jest on odporny na tego rodzaju niebezpieczeństwa.

Urządzenie jest drogie (kosztuje 185 tys. USD), ale producentom przełączników i routerów oraz firmom, które eksploatują rozbudowane sieci komputerowe, może oddać nieocenione usługi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200