Rozmowy o przyspieszaniu świata

W nowym podcaście Computerworld Aleksander Poniewierski, globalny ekspert w dziedzinie cyfryzacji opowiada o swojej książce, w której pokazuje, jak może wyglądać biznes oparty na nowych technologiach. Zapraszamy!

Miesiąc temu ukazała się polska edycja książki Aleksandra Poniewierskiego „SPEED bez granic w cyfrowym świecie”. Autor, znawca nowych technologii, rocznie – do czasów pandemii – pokonywał setki tysięcy kilometrów, by w wielu krajach świata doradzać organizacjom i miastom, jak przeprowadzić skuteczną transformację cyfrową. Swoje doświadczenie w 2018 roku przelał na papier, pisząc wspomnianą książkę w języku angielskim. Ukazała się ona w 2019 roku w USA. W tym roku autor przetłumaczył ją na język polski. O czym pisze? Przede wszystkim o nowej prędkości zmian technologicznych, które wpływają na nowe modele biznesowe. O ekosystemach, w których firmy są w stanie wespół z partnerami generować nową wartość i monetyzować ją. To też książka o bezpieczeństwie, które w dobie przyspieszenia procesów i technologii musi być szczególnie brane pod uwagę. Lektura wyjaśnia na przykład, jak wykorzystać Internet Rzeczy i prędkość analizy danych do budowania przewagi konkurencyjnej, albo jak przyspieszenie wpływa na czerpanie zysków z informacji.

Rozmowy o przyspieszaniu  świata

Przykłady technologii można mnożyć, na każdą z nich Aleksander Poniewierski ma uzasadnienie, radę, podpowiedź. A ponieważ od kilkunastu lat jest popularnym na świecie mówcą, napisał książkę przystępną, ciekawą i wciągającą. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać atut autora w postaci jego umiejętności porywania głosem tłumów i zaprosiliśmy go do redakcyjnego studia nagrań, by opowiedział o tym nowym, wspaniałym świecie technologii, o którym potrafił tak napisać. I nie żałujemy tej decyzji, o czym możecie się sami przekonać, słuchając podcastu Technologiczny speed z Aleksandrem Poniewierskim”.

Zobacz również:

  • 5G - rozwój jeszcze przed nami, 6G - tuż tuż, za rogiem
  • 8 błędów strategii danych, których należy unikać
  • SAS zacieśnia współpracę z Microsoftem. W tle generatywna sztuczna inteligencja

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]
Subskrybuj podcast "TECH TRENDS"
Otrzymuj powiadomienia o nowych odcinkach podcastu!

TOP 200