Router dla MSP z dwoma portami WAN

IC Intracom, producent i dystrybutor komponentów sieciowych marki Intellinet Network Solutions, wprowadził do sprzedaży nowy router z podwójnym portem WAN i serwerem VPN. Urządzenie nosi kodową nazwę 524049 i może współpracować z dwoma połączeniami WAN 10/100 Mb/s jednocześnie.

Router dla MSP z dwoma portami WAN
Obecność dwóch portów WAN pozwala zabezpieczać dostęp do internetu (mechanizm zdublowania) oraz zbalansowanie obciążenia łącz internetowych. Jest to urządzenie, które eliminuje przestoje w przypadku awarii jednego z połączeń szerokopasmowych.

Wbudowany serwer VPN jest w stanie obsłużyć do 5 jednoczesnych połączeń. Urządzenie posiada zintegrowany system antywirusowy z możliwością wysyłania alertów e-mail. Funkcja QoS pozwala na zarządzanie pasmem internetowym, a zaimplementowany harmonogram pracy umożliwia tworzenie reguł dostępu do Internetu dla komputerów w sieci LAN.

Zobacz również:

Router wyposażony został w 5 portowy przełącznik LAN 10/100 Fast Ethernet z funkcją "Smart": konfiguracja sieci wirtualnych VLAN, port mirroring oraz kontrola portów. Urządzenie dostarczone jest w metalowej obudowie rackowej z wentylatorem oraz wbudowanym zasilaczem impulsowym.

Obsługiwane standardy, to: IEEE 802.3 (10Base-T Ethernet), IEEE 802.3u (100Base-TX Fast Ethernet) i IEEE 802.3x (kontrola przepływu dla trybu full duplex). Obsługiwane typy połączeń WAN to dynamiczne IP (DHCP), statyczne IP i PPPoE (dla DSL).


TOP 200