Router bintec z obsługą UMTS

Funkwerk zaprezentowała nowy router bintec R1200wu, zawierający kartę wspierającą połączenia UMTS. Urządzenie jest przeznaczone dla osób, którym zależy na stałym dostępie do Internetu, realizowanym drogą radiową.

Router może też używać technologii UMTS (gniazdo CardBus) do wspierania łącza zapasowego, przy podstawowej linii opartej na technologii DSL. Urządzenie obsługuje większość popularnych technologii teleinformatycznych, takich jak Ethernet, ISDN i WLAN w połączeniu z UMTS/HSDPA. Zintegrowane serwery SIP (Session Initiation Protocol) i proxy umożliwiają korzystanie z telefonów IP w sieci oraz rejestrację u operatora usług VoIP. Na używanie routera jako bramki VoIP pozwala specjalny moduł DSP, który jest w stanie obsłużyć do 4 równoczesnych kanałów głosowych.

Router bintec z obsługą UMTS

Interfejs WLAN routera bintec R1200wu obsługuje standardy 802.11a/b/g/h i może przesyłać dane drogą radiową z szybkością do 54 Mb/s. Funkwerk-EC wprowadził do routera zabezpieczenia oparte na protokołach WPA/WPA2 oraz mechanizm pozwalający budować sieci VPN za pomocą szyfrowanych połączeń IPSec (do 110 równoczesnych kanałów) ze sprzętowym wsparciem szyfrowania.

Zobacz również:

  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi
  • Praca zdalna poza domem - jak się do niej przygotować?

Cena detaliczna rozwiązania - 649 euro (netto).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200