Route 66: samochodowa mapa kraju w komórce

Duński producent samochodowych systemów nawigacyjnych - Route 66, zamierza wprowadzić do sprzedaży mapy drogowe całych krajów na kartach pamięci, które będzie można przeglądać w telefonach komórkowych.

Router 66 – obecnie jedna z największych firm w Europie, sprzedająca na płytach CD samochodowe systemy nawigacji z przeznaczeniem dla komputerów osobistych, jako pierwsza zamierza udostępnić posiadaczom bardziej zaawansowanych telefonów komórkowych usługę nie wymagającą posiadania komputera i pracującą bez pomocy operatora sieci komórkowej.

Oprogramowanie znajdujące się na miniaturowej karcie pamięci pracuje z zaawansowanymi modelami telefonów komórkowych marki Nokia, Samsung, Siemens oraz Sendo. W pakiecie, który kosztować ma 400 EUR, znajdzie się również moduł satelitarnego pozycjonowania, który dodatkowo umożliwi otrzymywanie informacji o korkach na drodze i wybranie optymalnej trasy.

Więcej informacji: http://www.66.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200