Rośnie wybór systemów pamięci masowych dla MSP

Coraz więcej małych i średnich firm poszukuje zaawansowanych rozwiązań do archiwizowania i przechowywania danych. Dostawcy systemów pamięci masowych wprowadzają rozwiązania przeznaczone dla coraz mniejszych organizacji, nie zapominając jednak, że małe firmy potrafią dynamicznie wzrastać. Nie są to wyłącznie urządzenia oparte o dyski Serial ATA.

Tandberg Data wprowadza właśnie na rynek rozwiązanie taśmowe StorageLibrary T40. Urządzenie o wysokości 4U wyposażone jest w 24 sloty na kasety oraz w jeden napęd LTO2 (o połowie wysokości) lub LTO3 (pełnej wysokości). Pojemność urządzenia po kompresji może wynosić 9,6 TB (LTO2) lub 19,2 TB (LTO3).

Najciekawszą cechą StorageLibrary T40 jest możliwość szybkiej rozbudowy z prostego autoloadera do średniej klasy biblioteki taśmowej. Zwiększenie liczby slotów na kasety odbywa się wyłącznie poprzez wprowadzenie klucza licencyjnego. Pojemność wzrasta wówczas do 16 TB w przypadku napędu LTO2 i 32 TB w przypadku LTO 3. Możliwe jest także dodanie trzech napędów LTO2 lub jednego LTO3. Możliwe jest również umieszczenie w jednym urządzeniu dwóch napędów LTO2 i jednego LTO3.

Cena urządzenia z jednym napędem LTO3 wynosi 5,8 tys. EUR. Nabywca otrzymuje zestwa do montażu w 19-calowej szafie przemysłowej, naklejki do kodów kreskowych, oprogramowanie Symantec Backup Exec (edycja Quick Start).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200