Rośnie migracja

W 2005 roku migracja do krajów OECD wzrosła o 10%, przybyło tam ok. 4 mln ludzi - wynika z najnowszego International Migration Outlook przygotowanego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Najczęstszym powodem migracji było łączenie rodzin, ale coraz częściej jako przyczynę imigranci podają poszukiwanie pracy. Najwięcej imigrantów w 2005 r. przybyło do USA, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Kanady. Liczba osób migrujących w poszukiwaniu pracy tylko na określony czas szacowana jest na 1,8 mln. (dane nie uwzględniają nielegalnych imigrantów).

Do krajów OECD przeprowadza się więcej ludzi niż kiedykolwiek dotąd. W tegorocznym Migration Outlook eksperci przyjrzeli się wskaźnikom netto migracji w latach 1996 - 2003, dzieląc kraje członkowskie na dwie grupy. Tradycyjnie będące celem migracji kraje zachodnie i Nowy Świat to jedna grupa. Drugą tworzą kraje emigracji: z południa Europy i Irlandia oraz państwa w których do tej pory ruch był ograniczony, takie jak Japonia.

Zobacz również:

  • Szwedzki komputer kwantowy prowadzi obliczenia chemiczne
  • Powstała AI wykrywająca oszustwa producentów towarów
  • 10 trendów technologicznych na 2023 r. - prognoza Gartnera

Kraje imigracji to: Australia, Austria, Belgia, Francja, Holandia, Kanada, Luksemburg, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, USA i Wielka Brytania.

Kraje emigracji to: Czechy, Dania, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Islandia, Japonia, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Węgry i Włochy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200