Rośnie liczba użytkowników migrujących z systemu Windows 7 na Windows 10

Jak podaje firma analityczna Net Application, w zeszłym miesiącu udział systemu Windows 7 w zarządzaniu wszystkimi komputerach osobistymi spadł aż o 3,6%. Nigdy wcześniej – poza jednym wyjątkiem, o którym powiemy później – spadek ten nie był tak duży. Oznacza to, że system ten zarządza obecnie mniej niż co trzecim komputerem osobistym (dokładnie jest to 31,8%).

Jeśli chodzi o komputery osobiste, którymi zarządza jedna z wersji systemu Windows, to Windows 7 również odnotował gwałtowny spadek do 36%. Tak złego wyniku oprogramowanie to nie odnotowała od końca 2011 roku, to jest dwa lata po udostępnieniu go użytkownikom (2009 rok), gdy został zaprezentowany jako następca systemu Windows Vista. Warto przypomnieć, że system Windows XP trafił do rąk użytkowników w 2001 roku.

Net Applications podaje, że w połowie tego roku wszystkie wersje systemu Windows obsługiwały 88,5% wszystkich komputerów osobistych pracujących na całym świecie. Pozostałymi komputerami tego typu zarządzają takie systemy, jak macOS, Linux lub Chrome OS. Udział systemu Windows 10 wzrósł na tej liście o 3,1% do poziomu 48,9%.

Zobacz również:

  • Microsoft zapowiada nową linię małych modeli językowych AI
  • Android 15 jest już dostępny w wersji beta

Jeśli wierzyć danym podanym przez Net Application (a nie ma powodów, aby kwestionowania ich wiarygodności), oznaczałoby to, że według niektórych wyliczeń w ostatnich miesiącach 61 mln użytkowników porzuciło system Windows-7, z czego 51 mln zainstalowało w jego miejsce system Windows 10.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200