Roman Durka wszedł do zarządu firmy Kapsch

Roman Durka, który z końcem marca tego roku rozstał się z firmą Fujitsu, której był prezesem, wraca na kierownicze stanowisko. 15 grudnia br. został powołany na członka zarządu firmy Kapsch. Będzie w niej odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i strategię rozwoju.

Kapsch jest integratorem systemów teleinformatycznych, rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i infrastruktury sieciowej, usług wsparcia IT, a także systemów bezpieczeństwa budynkowego. Należy do europejskiej Grupy Kapsch AG z siedzibą w Wiedniu. Aktualnie firma liczy w Polsce ponad 150 osób z czego ponad połowa to zespół wykwalifikowanych ekspertów technicznych.

Roman Durka jest jednym z najbardziej doświadczonych managerów w branży IT w Polsce. Pracował w IBM na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego, a przez ponad 8 lat był prezesem zarządu i dyrektorem zarządzającym w polskim oddziale firmy Dell. W 2007 r. tworzył polski oddział spółki Clearwire. Pełnił również funkcję prezesa zarządu w polskich oddziałach zagranicznych koncernów takich jak Nortel Networks, Sun Microsystems oraz Fujitsu Technology Solutions. W 2012 r. został powołany na prezesa Zarządu Spółek: Runicom i Futuris odpowiadając za rozwój strategii inwestycyjnych w sektorze teleinformatycznym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200