Rok ComArchu

Minione dwanaście miesięcy ComArch zamknął przychodami rzędu 183,94 mln zł a zysk netto firmy wyniósł 12,26 mln zł. Krakowska spółka w 2004 r. planuje utrzymać tempo rozwoju na poziomie 20 proc.

- Rok 2003 był dobrym okresem dla ComArch. Spółka umocniła swoją pozycję jednego z największych integratorów IT w Polsce, we wszystkich segmentach rynku na których funkcjonuje. Za granicą podpisaliśmy kluczowe umowy, które pozycjonują nas na świecie jako liczącego się dostawcę systemów klasy BSS i OSS (Operations & Business Support Systems). W tym roku nadal będziemy aktywni na rynkach międzynarodowych, a w Polsce mamy chcemy zwiększać przychody ze sprzedaży systemów ERP, oraz z działalności w sektorze finansowo-bankowym. Tempo rozwoju spółki powinno utrzymać się na poziomie 20 proc. - powiedział Janusz Filipiak.

Istotna dla firmy będzie także działalność w sektorze administracji. Pod koniec ubiegłego roku ComArch zakończył budowę Portalu Edukacji Ekonomicznej prowadzonego przez NBP. W marcu br. firma zawarła natomiast warte 9 mln zł umowy z ARiMR na wdrożenie platformy e-learningowej na potrzeby systemu IACS. Niedawno ComArch zakończył także drugi etap budowy Wrót Małopolski - regionalnego przedsięwzięcia typu e-Government prowadzonego przez Ministerstwem Nauki i Informatyzacji w ramach projektu Wrota Polski.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200