Roboty na start!

W Japonii rozpoczęła się właśnie czterodniowa wystawa robotów Robodex. Swoje najnowsze roboty prezentują tu m.in. Toshiba, Mitsubishi, Sony oraz Honda. Organizatorzy spodziewają się, że imprezę odwiedzi co najmniej 70 tys. osób.

Roboty na start!

Asimo

Na odbywającym się w Yokohamie Robodeksie zaprezentowanych zostanie 79 różnych robotów. Oczywiście na największe zainteresowanie mogą jak zwykle liczyć roboty humanoidalne - takie urządzania zaprezetują m.in. Mitsubishi (robot Wakamaru) oraz Honda (robot imieniem Asimo).

Jak zwykle pojawi się również koncern Sony ze swym mechanicznym odpowiednikiem Reksia - czyli Aibo. Sony pokaże również swojego nowego robota kroczącego o klasycznej (dla robotów) nazwie SDR-4X. Przedstawiciele koncernu zapowiadają, że będzie to "robot rozrywkowy" - podobnie jak wspomniany wyżej Aibo.

Zobacz również:

  • Podsumowanie IFA 2023 okiem redakcji Computerworld
  • Facebook bez treści informacyjnych w Kanadzie
Roboty na start!

Banryu

Kilka firm zaprezentuje również roboty, które zaprojektowano z myślą o pomaganiu ludziom. Takim urządzeniem jest m.in. robot Banryu firmy Tmsuk, czyli cyfrowy ochroniarz (wyposażony w kamery i mikrofony, może zdalnie poinformować użytkownika np. o tym, że w domu pojawił się włamywacz). Aby zaprezentować jego możliwości, producent zamierza... wysłać go na zakupy do Tokio - przy czym robot cały czas będzie sterowany z centrum wystawowego w Yokohamie

Więcej informacji i imprezie oraz prezentowanych na niej robotach można znaleźć tutaj: http://www.robodex.org

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200