Robak w MSN Messenger

Robaka o nazwie "Jitux.A", który rozprzestrzenia się przy pomocy komunikatora internetowego MSN Messenger, wykryli w ostatnich dniach eksperci z firm antywirusowych. Według analityków, robak nie czyni żadnych szkód w zainfekowanym komputerze.

"Jitux.A" (znany również jako "W32.Jitux.Worm", lub "WORM_JITUX.A") został napisany w Visual Basicu i rozprzestrzenia się samodzielnie - jako wiadomość zawierająca odnośnik do strony internetowej. Po jego kliknięciu automatycznie pobiera się wykonywalny plik o nazwie "jituxramon.exe". Robak po uruchomieniu rozsyła się co 5 minut pod wszystkie adresy z listy kontaktów. Podatne na zainfekowanie są komputery z systemami operacyjnymi Windows 95, 98, ME, NT, 2000, XP oraz Windows Server 2003 z zainstalowanym komunikatorem MSN Messenger w wersjach od 1.0 do 6.0.0602. MSN Messenger w wersji 6.1 jest odporny na "Jituxa.A".

Użytkownikom korzystającym z MSN Messengera w wersjach 1.0 do 6.0.0602 zaleca się aktualizację do wersji 6.1 lub wyłączenie otrzymywania wiadomości od użytkowników spoza listy kontaktów. Producenci programów antywirusowych zalecają zaopatrzenie się w najnowsze definicje antywirusowe i przeskanowanie systemu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200