Riverbed optymalizuje VDI

Urządzenia Riverbed Steelhead do optymalizacji i zwiększania wydajności połączeń WAN zostały wyposażone w ulepszone mechanizmy zapewniające ich wydajną pracę w systemach VDI (wirtualnych komputerów PC) wykorzystujących oprogramowanie Microsoft RemoteFX lub Citrix XenDesktop.

RemoteFX rozszerza możliwości protokołu RDP (Microsoft Remote Desktop Protocol) o funkcje udostępniające użytkownikom infrastruktury VDI bogate środowisko, które przypomina pracę na lokalnych komputerach PC. Rozwiązanie to jest jednak przystosowane do pracy w sieciach LAN zapewniających niskie opóźnienia transmisji. Riverbed Steelhead optymalizuje obecnie ruch RDP w sieci rozległej pozwalając użytkownikom na zdalne korzystanie z zaawansowanych funkcji RemoteFX w sieciach WAN o ograniczonej przepustowości lub wysokim natężeniu ruchu. Natomiast jeśli chodzi o środowisko Citrix XenDesktop to najnowsze wersje oprogramowania Riverbed Steelhead pozwalają na redukcję wykorzystania przepustowości przez ruch Citrix ICA nawet o 60% w porównaniu do transmisji bez optymalizacji.

Urządzenia Riverbed wykorzystując technologię SDR (skalowalna referencja danych), mechanizmy kompresji danych oraz zwiększania efektywności działania protokołów TCP. Oprócz tego są wyposażone mechanizmy kontroli QoS, które pozwalają na kontrolowanie i definiowanie priorytetów transmisji na przykład dla aplikacji wymagających szczególnie małych opóźnień. Obecnie Riverbed Steelhead umożliwiają optymalizację środowisk Citrix XenApp i XenDesktop, VMware View oraz Microsoft RDP i RemoteFX.

Zobacz również:

  • Zarządzanie rozproszonymi sieciami WAN będzie łatwiejsze
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200