Riverbed i VMware zwiększą wydajność replikacji danych realizowanych przez VMware vSphere

Riverbed Technology i VMware nawiązały współpracę, której celem będzie integracja akceleratorów WAN linii Steelhead z oprogramowaniem vSphere.

Replikacja VMware vSphere to jedna z nowych funkcji rozwiązania VMware vCenter Site Recovery Manager 5, umożliwiająca synchronizację danych przetwarzanych przez wirtualne maszyny (Virtual Machine) w obrębie lokalnych, zdalnych i opartych na chmurze centrów danych. Jednak podczas replikacji danych w sieci WAN mogą pojawić się problemy wynikające z ograniczonej przepustowości łącza oraz dużych opóźnień. Zdaniem Riverbed wspólne rozwiązanie dwóch producentów pozwoli uniknąć takich problemów.

Zintegrowane rozwiązania Riverbed i VMware umożliwią organizacjom tworzenie publicznych, prywatnych i hybrydowych chmur w celu zapewnienia łączności w obrębie globalnych firm. Proces replikowania nie będzie przy tym wymagać kompromisów w zakresie parametrów RPO (Recovery Point Objective) oraz RTO (Recovery Time Objective).

Zobacz również:

  • Zarządzanie rozproszonymi sieciami WAN będzie łatwiejsze
  • Tym układem AMD zamierza podbić rynek superkomputerów

Firmy obiecują, że nowe, wspólne rozwiązania pozwolą osiągać przy replikowaniu danych - i to nawet na duże odległości - prędkości zbliżone do tych uzyskiwanych w sieciach LAN. Wykonane przez firmy testy opcji replikacji VMware vSphere z i bez wykorzystania urządzenia Steelhead w różnych, odpowiadających rzeczywistym, warunkach sieci WAN wykazały pięciokrotną poprawę wydajności procesu replikacji danych oraz mniejsze zużycie przepustowości łącza.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200