Ricoh - drukarkowa rewolucja?

Ricoh wprowadził na rynek dwa nowe modele drukarek - Aficio G700 i Aficio G500. Obie przeznaczone są do pracy w biurach, obie korzystają także z technologii GelSprinter, która zdaniem producenta wyznacza nowy standard, wykraczający poza etykietki "drukarka laserowa" czy "drukarka atramentowa".

Ricoh - drukarkowa rewolucja?

Drukarka Aficio G700 GelSprinter

Urządzenia przeznaczone są dla małych grup roboczych i indywidualnych użytkowników. Ricoh twierdzi, że łączą w sobie dużą prędkość z niskimi kosztami drukowania. Uzyskano to dzięki wspomnianej technologii GelSprinter oraz poszerzonym, 3,23 centymetrowym (1,27 cala) głowicom. Oddzielne kartridże dla każdego z kolorów zmniejszyć mają koszty wymiany i zapewnić komfort pracy oraz wysoką jakość wydruków osiągniętych minimalnym nakładem czasu.

Gelsprinter to szybko schnące, wodoodporne tusze, zdaniem przedstawicieli firmy umożliwiające osiągnięcie jakości porównywalnej do drukarek laserowych, na każdym rodzaju papieru, z prędkością do 20 stron na minutę. Drukarki posiadają także podajniki na 200 kartek (z możliwością rozbudowy do 500 w modelu G700).

Zobacz również:

  • Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?

Aficio G700 i G500 z innymi urządzeniami komunikować się mogą dzięki złączom USB 2.0 oraz, opcjonalnie, poprzez interfejs 10/100 Base TX.

Ricoh - drukarkowa rewolucja?

Podstawowe parametry drukarek Aficio G500 i G700

Sugerowane ceny detaliczne drukarek wynoszą:

Aficio G500 - 329 USD;

Aficio G700 - 449 USD;

Więcej informacji: Ricoh

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200