Rezygnacja prezesa NASK S.A.

Po tym jak Jarosław Tyc (prezes zarządu NASK S.A., spółki zależnej instytutu NASK) złożył rezygnację z pełnionej funkcji, jej Rada Nadzorcza na wczorajszym zebraniu przyjęła to do wiadomości i zapowiedziała, że wkrótce ogłosi konkurs na to stanowisko.

NASK

W opublikowanym z tej okazji komunikacie Wojciech Pawlak (Dyrektor NASK PIB; Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy) podziękował Jarosławowi Tycowi za pracę na rzecz rozwoju biznesowego Spółki i poinformował, że skończyła ona 2020 rok z dodatnim wynikiem finansowym.

Przed zarządem spółki stanie teraz zadanie wypracowania nowej strategii rozwoju spółki, która będzie ściśle zintegrowana z planami rozwojowymi NASK PIB, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Zobacz również:

  • Świadome wybory czyli miej odwagę wyjść z technologicznej bańki
  • Wiemy kto może zastąpić Tima Cooka jako CEO Apple
  • NASK przetestuje nową polską technologię kwantową

Jarosław Tyc piastował stanowisko Prezesa Zarządu NASK S.A. niecałe dwa lata. Objął je w kwietniu 2019 roku. Rada Nadzorcza spółki poinformowała, że do czasu wyłonienia w konkursie nowego Prezesa Zarządu, będzie nią kierować dwuosobowy zarząd w skład którego wchodzi Igor Granosik i Robert Baranowski.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200