Restrukturyzacja i zwolnienia w Novellu

Novell przedstawił szczegóły dotyczące działań mających na celu przywrócenie rentowności firmy w obliczu trudnej sytuacji na rynku. Wielkość zatrudnienia w firmie ma zmniejszyć się o 19%.

Novell przedstawił szczegóły dotyczące działań mających na celu przywrócenie rentowności firmy w obliczu trudnej sytuacji na rynku, oraz skoncentrowanie działalności na dostarczaniu nowych rozwiązań.

Wielkość zatrudnienia w firmie ma zmniejszyć się o 19% ( ok. 1400 osób). Po tej redukcji liczba zatrudnionych spadnie do ok. 6 tys. pracowników.

Zobacz również:

  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną
  • USA deklasują Chiny na rynku układów scalonych
  • Blisko 1/4 Polaków chciałaby pracować w firmie międzynarodowej

Działania restrukturyzacyjne są związane z realizacją planów skoncentrowania działalności Novella na dostarczaniu nowych rozwiązań, których pierwszym etapem było przejęcie w lipcu 2001 firmy Cambridge Technology Partners. Reorganizacja - zapewnia Novell - ma na celu zintegrowanie obu firm.

Opierając się na wstępnych danych finansowych, firma spodziewa się uzyskać w IV kw. bieżącego roku finansowego przychody w wysokości 306 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200