Resort finansów będzie kontrolował legalność oprogramowania

Planowane kontrole wynikają z nowych uprawnień inspektorów - od stycznia 2011 roku do zadań urzędów kontroli skarbowej należy "wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń przeciwko prawom własności intelektualnej".

Rzecznik administracji skarbowej poinformował, że podczas akcji, która ma potrwać do końca marca, inspektorzy zwrócą szczególną uwagę na naruszenia prawa autorskiego, zwłaszcza na nielegalne posługiwanie się oprogramowaniem komputerowym przez przedsiębiorców.

Z drugiej strony przedsiębiorców korzystających z nielegalnego oprogramowania "atakuje" BSA. W marcu organizacja ta zakończyła telewizyjną kampanię, której celem było zwrócenie uwagi na problem korzystania z nielegalnego oprogramowania oraz poinformowanie BSA o przypadkach piractwa. Antypiracki spot BSA został wyemitowany 500 razy! Jak podaje BSA, odnotowano 245-proc. wzrost liczby zgłoszeń korzystania przez firmy z nielegalnego oprogramowania w odniesieniu do 2010 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200