Remont w systemie

Intentia Polska wprowadza jedenastą wersję swego systemu klasy MRP II/ERP - Movex.

Intentia Polska wprowadza jedenastą wersję swego systemu klasy MRP II/ERP - Movex.

Wśród najważniejszych, wymienianych przez przedstawicieli firmy, nowości jest wprowadzenie nowego modułu tzw. utrzymania ruchu. "Jest to rozbudowane rozwiązanie gospodarki remontowej, które ma zapewnić dostępność zasobów produkcyjnych przy zaplanowanych wcześniej kosztach" - mówi Jacek Jakubik, dyrektor ds. produktu w Intentia Polska.

Zdaniem przedstawicieli producenta, cechą szczególną tego rozwiązania jest zintegrowanie go z modułami produkcyjnymi Movexa. Ma to umożliwić kontrolę nad jednoczesną realizacją planów produkcyjnych i remontowych w firmie. "Remonty można np. realizować w czasie, gdy zakład ma wolne moce produkcyjne. Z kolei rozpoczęcie remontu jest automatycznie odnotowywane w systemie jako zmniejszenie zdolności produkcyjnych firmy" - wyjaśnia Jacek Jakubik.

Wersja 11 Movex ma także nowe, bardziej rozbudowane narzędzie do planowania produkcji - Advanced Planning & Scheduling. Uwzględnia ono np. ograniczone zdolności produkcyjne i dostępność materiałów.

W nowej wersji systemu Intentia wprowadziła także po raz pierwszy zintegrowane środowisko dla aplikacji branżowych, takich jak Movex Moda, Dystrybucja, Meble, Żywność i Napoje czy Usługi i Dzierżawa. "Do tej pory były one rozwijane niezależnie i sprzedawane praktycznie jako osobne produkty" - mówi Jacek Jakubik. Powstała także nowa aplikacja branżowa - Maintenance Order Processing - przeznaczona dla przedsiębiorstw zajmujących się remontami np. taboru kolejowego lub wózków widłowych.

W wersji 11 Movex ma także nową generację aplikacji wspomagających działalność związaną z handlem elektronicznym. Zostały one oparte na rozwiązaniach IBM i Microsoftu. W najbliższym czasie pojawi się także Movex Business Performance Warehouse - hurtownia danych dla firm średniej wielkości, pracująca w środowisku Windows NT i Microsoft SQL Server 7.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, na migrację do Movex 11 zdecydują się przede wszystkim firmy, które stosują Movex 9 i wersje wcześniejsze, lub klienci, którym zależy na nowych modułach, w tym modułów przeznaczonych do utrzymania ruchu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200