Rekordowy Windows 10

Gartner przeprowadził badanie dotyczące migracji użytkowników na system Windows 10. Wynika z niego, że nigdy wcześniej tak dużo firm w tak krótkim czasie zdecydowało się przejść na nowy OS.

Windows 10, jest bardzo duży poziom bezpieczeństwa oferowany przez to oprogramowanie (49%). Na drugim miejscu (39%) znalazła się odpowiedź, że Windows 10 jak żaden inny system nadaje się doskonale do korzystania z usług świadczonych przez chmury.

Kolejne badanie pokazało, że od momentu oceny przez firmę przydatności systemu Windows 10 oraz jego testowania i następnie wdrożenia mija przeciętni 21 miesięcy. Podobne badanie przeprowadzone wcześniej, dotyczące poprzednich systemów operacyjnych wdrażanych przez firmy określiło ten czas na 23 miesiące.

Zobacz również:

  • SI pomaga zwalczać przestępczość
  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?
  • Praca zdalna to już warunek brzegowy w branży IT, a nie benefit

Wiele firm które zadeklarowało, że zaczną wdrażać system Windows 10 dopiero po 2018 roku tłumacząc, iż podjęło taką decyzję nie dlatego, że system nie spełnia ich oczekiwań, ale dlatego iż posiadają zbyt wiele starszych aplikacji, które nie mogą być uruchamiane na komputerach Windows 10. Dodatkowy czas jest im potrzebny do tego, aby aplikacje te zastąpić nowszym oprogramowaniem, które jest zgodne z systemem Windows 10.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200