Rekordowy 20-ty rok SAS Institute w Polsce

O 15 proc. wzrosła ubiegłoroczna sprzedaż systemów analitycznych firmy SAS Institute na polskim rynku. Dwudziesty rok działalności na naszym roku spółka zamknęła obrotami przekraczającymi 90 mln zł.

Rok 2011 przyniósł wzrost obrotów SAS na polskim rynku o 19 proc. Przychody ze sprzedaży oprogramowania wzrosły w skali zeszłego roku o 15 proc. Natomiast o 25 proc. zwiększyły się wpływy SAS Institute Polska z tytułu działalności konsultingowej. Według przedstawicieli spółki w sposób szczególny umocniła się pozycja SAS Institute Polska w sektorze publicznych. Obroty z tytułu obsługi tego sektora stanowiły jednak tylko ok. 10 proc. ogólnych przychodów SAS Institute w Polsce w dwudziestym roku działalności na polskim rynku. Większość, bo 35 proc., wpływów SAS Institute Polska pochodziło z obsługi sektora bankowego. Kolejne 26 proc. - telekomunikacyjnego, zaś 20 proc. - z branży ubezpieczeniowej. Tylko 8 proc. stanowiły łączne przychody SAS Institute Polska z działalności w branży energetycznej, przemysłowej i handlu.

W skali świata amerykański koncern zanotował wzrost przychodów na poziomie 12 proc. w skali roku. Ogółem obroty SAS Institute przekroczyły 2,7 mld USD. Zdaniem przedstawicieli kierownictwa koncernu szczególnym zainteresowaniem cieszyły się rozwiązania wspomagające wykrywanie nadużyć. Niemal o 50 proc. w skali globalnej wzrosła również sprzedaż rozwiązań analityki biznesowej dostępnych w modelu usługowym.

Zobacz również:


TOP 200