Rekordowe półrocze Komputronika

Komputronik SA po raz pierwszy w swojej historii odnotował za półrocze obrót powyżej miliarda złotych.

2 grudnia 2014 roku odbyła się w Warszawie konferencja prezentująca wyniki pierwszego półrocza roku obrotowego 2014/2015 spółki Komputronik SA, jednego z największych dystrybutorów w branży IT oraz elektroniki, a także operatora sklepu internetowego www.komputronik.pl.

Spółka odnotowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 1,01 mld zł (wzrost o 28,7%) oraz 13,88 mln zł zysku z działalności operacyjnej (wzrost o 75,7%). - Notujemy stabilny, dynamiczny wzrost przychodów, zachowując niemal dwukrotnie szybszą dynamikę wzrostu zysku na sprzedaży wobec wzrostu kosztów. Od wielu kwartałów jest to stała tendencja- mówi Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.

Grupa Komputronik osiągnęła zysk brutto na poziomie 10,39 mln zł oraz zysk netto o wartości 8,33 mln zł wobec odpowiednio 2,76 mln zł (wzrost o 277%) i 6,26 mln zł (wzrost o 33%). Na wyniki wpływ miało zdarzenie o charakterze jednorazowym – księgowe skutki zawarcia ugody przez Grupę Komputronik ze spółką Clean & Carbon Energy SA. Po oczyszczeniu bilansu ze zdarzeń o charakterze jednorazowym, wyniki wynoszą:

- skonsolidowany zysk netto 6,73 mln zł wobec 4,47 mln zł rok wcześniej (wzrost o 50,5%)

- jednostkowy zysk netto 6,38 mln zł wobec 3,42 mln zł rok wcześniej (wzrost o 86,5%)

Najdynamiczniej rozwijającym się sektorem jest sektor B2B, obsługiwany przez spółkę Komputronik Biznes. Kanał konsumencki także rośnie. Sprzedaż w salonach Komputronik oraz przez Internet zwiększyła się o 23% w stosunku do roku ubiegłego - to trzykrotce więcej niż odnotował rynek.

Spółka planuje zwiększenie sprzedaży na rynkach zagranicznych, głównie niemieckim, wprowadzenie na rynek więcej marek własnych i nowe kategorie w Karen.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200