Red Hat wykorzysta rozwiazania Novella

Dystrybutor Linuxa wybrał usługi katalogowe NDS eDirectory jako kluczowe rozwiązanie dla infrastruktury swojego nowego internetowego serwisu subskrypcyjnego.

Rozwiązania katalogowe Novella zostaną zastosowane przez Red Hat w ramach obsługi jego serwisu Red Hat Network, uruchomionego na początku tego tygodnia. Znany dystrybutor Linuxa w swoim portalu wykorzysta usługi NDS eDirectory oraz związaną z nimi technologię DirXML. Szczegóły finansowe porozumienia, ogłoszonego podczas odbywającej się w Atlancie imprezy NetWorld + Interop, nie zostały ujawnione.

NDS eDirectory będą wykorzystane przez Red Hat do zapewnienia subskrybentom jego nowej inicjatywy możliwości centralnego zarządzania oraz autoryzowanego dostępu do usług wdrażania i zarządzania rozproszonymi sieciami systemów bazujących na Red Hat Linux.

<B>Nowe produkty Novella</B>

Ponadto Novell zaprezentował nowe produkty, w tym Novell Portal Services oraz najnowszą wersję NDS eDirectory 8.5. Ten pierwszy z nich jest rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, umożliwiającym dostęp klientom, pracownikom i partnerom danej firmy do odpowiednich danych korporacyjnych, aplikacji i innych narzędzi z poziomu okna przeglądarki WWW.

Najnowsza wersja usług eDirectory ma trafić do sprzedaży w ciągu 30 dni. Charakteryzuje się ona poprawionymi funkcjami filtrowania przy szczegółowym wyszukiwaniu, narzędziem monitorującym opartym na przeglądarce, technologią współdzielenia katalogów z klientami i dostawcami firmy bez potrzeby powielania ich katalogów, rozszerzeniami LDAP w wersji 3, obsługą protokołów PKI, NMAS (Novell Modular Authentication Service) oraz SSL. Ponadto eDirectory 8.5 przystosowano do pracy z unixowym systemem Tru64 Compaqa.

***

Red Hat uruchamia portal dla użytkowników i twórców rozwiązań open-source

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200